Ziua Europei sărbătorită de elevii comăneșteni!

Pentru a promova si a celebra sarbatoarea Uniunii Europene, Centrul de Informare Europeana „Europe Direct Comanesti” organizeaza in perioada 5 – 20 mai 2017, o campanie de activitati in scolile din Comanesti si de pe Valea Trotusului. Primul eveniment a avut loc la sediul centrului, vineri 5 mai, locul unde peste 60 de elevi de la Scoala Gimnaziala „Liviu Rebreanu” au cantat imnul Uniunii Europene „Oda bucuriei”, au recitat poezii si au demonstrat ca stiu multe informatii despre insemnatatea Zilei Europei. Elevii au fost coordonati de profesorii Lazar Costica si Rodica, precum si Bantu Miorica.

Ne-am bucurat sa il avem alaturi si pe primarului orasului Comanesti dl. Viorel Miron, ce de fiecare data participa si incurajeaza ca astfel de activitati sa se desfasoarea pentru a creea un climat proprice dezvoltarii personale si promovarii spiritului cetatenesc european.